REKLAMA
Znaleziono 3255 wyników
[mazowieckie] Kolejna firma wprowadza się do MLP Pruszków IIartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Kolejna firma wprowadza się do MLP Pruszków II
Firma logistyczna Schnug Polska podpisała umowę najmu blisko 1,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w...
[Kraków] Trwają przygotowania do przebudowy zabytkowej kamienicy na hotelartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Trwają przygotowania do przebudowy zabytkowej kamienicy na hotel
Inwestor, firma Angel Poland Group jest w trakcie przygotowań do przebudowy zabytkowej kamienicy mie...
[mazowieckie] Kolejna firma wprowadzi się do MLP Pruszków IIartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Kolejna firma wprowadzi się do MLP Pruszków II
Producent i dystrybutor etykiet oraz materiałów samoprzylepnych wynajął 13,3 tys. mkw. powierzchni m...
[mazowieckie] Środkowoeuropejskie centrum dystrybucyjne światowej firmy sprzedażowej pozostaje w MLP Pruszków Iartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Środkowoeuropejskie centrum dystrybucyjne światowej firmy sprzedażowej pozostaje w MLP Pruszków I
Firma Access Business Group (Amway Supply Chain Services) przedłużyła umowę wynajmu powierzchni maga...
Wieżowce Towarowa Towers w Warszawie dostały pozwolenie na budowęartykuł
Pokaż artykuł
Wieżowce Towarowa Towers w Warszawie dostały pozwolenie na budowę
Asbud Group otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę inwestycji premium Towarowa Towers – kompleksu,...
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MWartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW. Ostateczna umowa kupna podpisana z EDP Renewables Polska dotyczy jednych z najbardziej efektywnych jednostek onshore w kraju. To już kolejna akwizycja odnawialnych źródeł energii zrealizowana w tym roku przez koncern. Grupa ORLEN dysponuje obecnie blisko 500 MW mocy zainstalowanych w lądowych farmach wiatrowych i jest w tym obszarze w ścisłej krajowej czołówce.
ORLEN umacnia się w lądowej energetyce wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN umacnia się w lądowej energetyce wiatrowej
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farm wiatrowych Ujazd, Dobrzyca oraz Dominowo, o łącznej mocy ponad 140 MW. Ostateczna umowa kupna podpisana z EDP Renewables Polska dotyczy jednych z najbardziej efektywnych jednostek onshore w kraju. To już kolejna akwizycja odnawialnych źródeł energii zrealizowana w tym roku przez koncern. Grupa ORLEN dysponuje obecnie blisko 500 MW mocy zainstalowanych w lądowych farmach wiatrowych i jest w tym obszarze w ścisłej krajowej czołówce.
Dino otworzyło pierwszy w pełni automatyczny sklep spożywczy 24/7artykuł
Pokaż artykuł
Dino otworzyło pierwszy w pełni automatyczny sklep spożywczy 24/7
8 lipca w Sośnicowicach (powiat gliwicki) w województwie śląskim odbyło się uroczyste otwarcie sklepu automatycznego czynnego przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. To wynik projektu, w którym Politechnika Śląska była jednym z konsorcjantów.
W Łodzi zostanie otwarte największe w Europie centrum rozrywki w galerii handlowej artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi zostanie otwarte największe w Europie centrum rozrywki w galerii handlowej
W Łodzi zostanie otwarte największe w Europie centrum rozrywki w galerii handlowej. Zajmie połowę powierzchni centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Galeria Sukcesja przy al. Politechniki 5 na Starym Polesiu.
Polska z pomocą "dużej drukarki" szybciej wybuduje schrony, magazyny i hangary [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Polska z pomocą "dużej drukarki" szybciej wybuduje schrony, magazyny i hangary [FILMY]
Narodowy Program Odstraszania i Obrony "Tarcza Wschód": Polska będzie szybciej budować schrony, magazyny i hangary. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że Polska pozyskała maszyny do szybkiej budowy schronów w ramach współpracy z USA.
Ważna, strategiczna inwestycja w woj. łódzkim. PERN podpisał umowę na rozbudowę Bazy Paliw w Koluszkachartykuł
Pokaż artykuł
Ważna, strategiczna inwestycja w woj. łódzkim. PERN podpisał umowę na rozbudowę Bazy Paliw w Koluszkach
PERN podpisał we wtorek 17 marca 2026 r. umowę z firmą Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na budowę nowego zbiornika na olej napędowy w Bazie Paliw nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie). Nowa inwestycja o wartości blisko 40 mln zł obejmuje budowę zbiornika na olej napędowy o pojemności 33 tys. m³ wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja zwiększy potencjał operacyjny bazy i wzmocni logistykę paliwową w centralnej Polsce.
Terminal Naftowy w Porcie Północnym w Gdańsku zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Terminal Naftowy w Porcie Północnym w Gdańsku zostanie rozbudowany
Polska wzmacnia pozycję energetycznego hubu regionu. Do drugiej połowy 2028 roku w Porcie Północnym w Gdańsku powstanie szóste stanowisko przeładunkowe ropy naftowej o imponującej zdolności 9 mln ton rocznie. Inwestycja, realizowana przez Naftoport i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i jej pozycji na rynku surowców w Europie Środkowo-Wschodniej.
Co dalej z dawnymi Olefinami III, gigantycznym projektem ORLENU pod rządami Obajtka?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z dawnymi Olefinami III, gigantycznym projektem ORLENU pod rządami Obajtka?
Orlen prowadzi intensywne rozmowy z konsorcjum Hyundai Engineering i Tecnicas Reunidas w sprawie „dużej ugody” dotyczącej inwestycji petrochemicznej w Płocku. Projekt, znany wcześniej jako Olefiny III, dziś funkcjonujący pod nazwą Nowa Chemia, ma zostać zaktualizowany pod względem budżetu i harmonogramu. Koncern zapowiada, że szczegóły przedstawi w pierwszym kwartale 2026 roku.
Rusza budowa nowego kompleksu biurowego przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego kompleksu biurowego przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
W poniedziałek 14 marca ruszyła budowa nowego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Dolnego Śląska. Chodzi o niezabudowaną działkę przy pl. Jana Pawła II, W tym miejscu stał wcześniej wyburzony wiosną 2015 roku biurowiec Cuprum.
Znany niemiecki producent orzeszków, chrupek i chipsów inwestuje w Nysieartykuł
Pokaż artykuł
Znany niemiecki producent orzeszków, chrupek i chipsów inwestuje w Nysie
Kolejna wielka, zagraniczna firma inwestuje w województwie opolskim. Końcem roku 2023 firma Intersnack Poland, należąca do międzynarodowego, niemieckiego koncernu Intersnack Group GmbH & Co. KG otrzymała od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" decyzję o wsparciu dla planowanej, nowej inwestycji w Nysie.
[zachodniopomorskie] Rezydencja Park III – budowa właśnie ruszaartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Rezydencja Park III – budowa właśnie rusza
To już trzeci budynek kameralnych apartamentów w Mielnie. 200 m od Morza Bałtyckiego w sercu sosnowe...
[zachodniopomorskie] Oficjalne zakończenie stanu surowego zamkniętego apartamentowca Duneartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Oficjalne zakończenie stanu surowego zamkniętego apartamentowca Dune
To już ostatnie etapy budowy tego nowoczesnego apartamentowca. 19 października zakończono stan surow...
Hampton by Hilton w Łodzi z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellentartykuł
Pokaż artykuł
Hampton by Hilton w Łodzi z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent
Budynek hotelu Hampton by Hilton, wchodzący w skład kompleksu Hi Piotrkowska, łączącego funkcje biurowe i handlowe w ścisłym centrum Łodzi, uzyskał certyfikat Breeam in Use na poziomie Excellent. Wcześniej podobnej ocenie poddany został cały wielofunkcyjny obiekt, słynący z nowoczesnych przestrzeni i najwyższego budynku biurowego w regionie. Zarządcą Hi Piotrkowska jest Master Management Group, a doradcą przy obu certyfikacjach była specjalizująca się w zielonym budownictwie i certyfikacjach ekologicznych spółka JWA.
Otwarcie wielkiego centrum Designer Outlet Kraków coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Otwarcie wielkiego centrum Designer Outlet Kraków coraz bliżej
Coraz bliżej do otwarcia kolejnego wielkiego kompleksu handlowego w stolicy Małopolski. Centrum Designer Outlet Kraków otworzy się w maju tego roku. Najemcy urządzają już swoje lokale. Wśród marek znajdą się adidas, Tommy Hilfiger, Puma, Guess, Calvin Klein, Swarovski, Desigual, New Balance. Inwestorem i właścicielem centrum Designer Outlet Kraków jest KG Group, za zarządzanie nim i proces najmu odpowiada ROS Retail Outlet Shopping.
REKLAMA